Pustynia Błędowska – 100 km na 100 lat Dąbrowy Górniczej

Przed nami 3 edycja prawdopodobnie najbardziej wymagającego dąbrowskiego biegu. 14 sierpnia 2016 spotkamy się kolejny raz u stóp Pustyni Błędowskiej aby zmierzyć się z trudami wyjątkowo wymagającego terenu oraz pogody, która jak do tej pory naszych zawodników nie oszczędzała. Pierwsza edycja odbyła się pod symbolem ulewnego deszczu, który towarzyszył zawodnikom od startu do mety natomiast w zeszłym roku biegaczom towarzyszyło słońce i temperatura w cieniu bliska 40stopni. Jak będzie teraz?

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji i tym razem startujemy z Eurocampingu Błędów w Dąbrowie Górniczej. Tegoroczna edycja przynosi nowość, zawodnicy będą mieli do wyboru jeszcze jeden dystans! Do królewskiego dystansu Cross Maratonu i Półmaratonu Suhara dodaliśmy jeszcze rywalizację szatafet – 4x 9km – Leśne Harce. Poniżej możecie zobaczyć wstępne wersje mapę biegu.

Suma kilometrów  (100km) do przebiegnięcia we wszystkich kategoriach nie jest przypadkowa, bo dokładnie 4dni po naszej rywalizacji Dąbrowa Górnicza będzie obchodzić 100 lecie praw miejskich.

Jak co roku dla zawodników przygotujemy punkty żywienie oraz jeśli pogoda będzie tego wymagała to zawodnicy na trasie będą mogli skorzystać z kurtyny wodnej.

Dla każdego uczestnika przewidziane zostały pamiątkowe medale, dla najlepszych puchary oraz atrakcyjne nagrody, wśród nich bony i drobne upominki od naszego partnera sklepu Urodzeni Biegacze.

Do zobaczenia!


Poprzednie edycje
Pustynia Błędowska 2014
aktywna_dabrowa_pustynia_bledowska_2014
Pustynia Błędowska 2015
aktywna_dabrowa_pustynia_bledowska_2015

Trasa zawodów:
Cross Maraton Pustyni Błędowskiej – 42km

mapa_pustynia_bledowska_cross_maraton_2016_aktywna_dabrowa

 

Półmaraton Suhara – 21km

mapa_pustynia_bledowska_polmaraton_suhara_2016_aktywna_dabrowa

 

Sztafeta Leśne Harce – 4x 9km

mapa_pustynia_bledowska_sztafeta_lesne_harce_2016_aktywna_dabrowa

Powyższe mapy przedstawiają przybliżony plan tras poszczególnych biegów. Ze względu na różne czynniki mające wpływ na ostateczny przebieg trasy, finalne mapy opublikujemy w późniejszym terminie.

 


Rejestracja:

Rejestracja elektroniczna na Cross Maraton i Półmaraton Suhara – kliknij
Rejestracja elektroniczna na Sztafety Leśne Harce – kliknij

Regulamin Zawodów:

Regulamin Cross Maratonu i Półmaratonu Suhara – kliknij.
Regulamin Sztafety Leśne Harce – kliknij.


Partner główny wydarzenia:

dabrowskie_wodociagi_236x130


Partnerzy wspierający Pustynię Błędowską – 100km na 100lat:

Pamiętajcie, że wszystkie nasze imprezy nie mogły by się odbyć gdyby nie aktywne wsparcie naszych sponsorów, partnerów i przyjaciół.

urodzeni_biegacze_236x130
logo_UM_236x130
partnerzy-05
MSiT_236x130


Plakat:

This article has 5 comments

 1. Stanislaw Wójcik

  Trasy Crossowe po Pustyni Bledowskiej znane są z wypraw rowerowych i grzybobrania ale jak wygladaja z wymagającej trasy maratonskiej -zobaczy sie . Poprzedni cross na 10 km to była pełna perfekcja.Dobrze sie stało , ze organizatorzy przywrocili najniższe opłaty startowe , bo ze wzgledu na rosnąca liczbę biegów fundusze na ten cel mogły okazać sie niewystarczające a biegac w zawodach trzeba.

 2. Stanislaw Wójcik

  Biegiem przez pustynię – od samego startu wszyscy zdawali sobie sprawe , ze łatwo nie bedzie lecz dlatego zjechali do Bledowa maratonczycy z całej Polski .Tuz przed startem organizatorzy dwoili sie i troili , aby stanąć na wysokosci zadania .Pytaniom nie bylo konca , bo to bieg crossowy blotnistymi ścieżkami , piachami po koski , stromymi podbiegami i waskimi grzastimi ścieżkami z jednej strony woda a z drugiej urwisko .To nie byl bieg stracencow ale niezapomniane przeżycie i przygoda .Wszystko dzięki organizatorom ( Piotrek , Ola Tomek i inni , ktorych imiona ulecialy mi na te chwile z pamięci ) a ktorzy ponad wszystko postawili na bezpieczeństwo biegaczy maratonczykow .To napraw de wielka sprawa , bo przez cały czas maratonu nikt nie słyszał sygnału karetki .Taki sygnał towarzyszy zawsze biegaczom na każdych zawodach biegowych i tu z pewnością jestesmy wszyscy zgodni .Perfekcyjnie wytyczne trasa widokowa nie na rekordy życiowe ale na utrwalenie w postaci pamiątkowych fotografi .Punkty odnowy biologicznej i stoliki zaopatrzone w różnego rodzaje napoje oraz przekąski regenerację prawicy , ze zawodnicy wzdłuż całej trasy nie odczuwali zmęczenia .Podbieg na Czubatke to była prawdziwe wezwanie i urozmaicenie trasy .Potem zbieg trawiastym zboczem przy dopingu licznych kibiców .W rozlewisku Centurii nieopodal gromadzą bobrów jak gdyby witała zawodników biegnących brzegiem rozlewiska .Zaraz potem miłe słowa komentatora na mecie ipodnosilo na duchu i czynili , ze kazdy czuł sie zwycięzca .po przekroczeniu lini mety – oryginalny meda zawieszony na szyi przez usmiechnieta wolotariuszke.W tym biegu nie bylo pokonanych.Przy końcowym smacznym posiłku i kawie wspomnienim nie bylo końca.Zwyciezcy otrzymali statuetki , ktore z duma moga prezentować przy kazdej okazji , bo to byl Wielki Niezapomniany Bieg .W tych statuetkachtkwi nie tylko pot i trud zwycięzcy ale rowniez olbrzymia praca organizatorów .Jakze służył bedzie sie czas do przyszlorocznego Crossu Pustyni Bledowskiej.

 3. Paweł

  Impreza zorganizowana na najwyższym poziomie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla organizatorów i wolontariuszy.

 4. Marek Sokołowski

  Brałem udział w każdej edycji naprawdę wielkie uznanie za organizacje ,przeprowadzenie takich zawodów w tak trudnym terenie.
  Super impreza pod każdym względem . A jest to bieg naprawdę trudny nie mający odniesienia do biegów ulicznych, dlatego startują tylko wytrawni lub chcący poczuć trud pustyni jak ja. Któremu udało się wygrać trzykrotnie ten Cross Maraton Pustyni Błędowskiej.A opis trasy przez Stasia Wójcika jest rewelacyjny wielkie uznanie dla jego osoby za pokonanie tej trasy.
  Jeszcze raz pozdrawiam organizatorów jak i współzawodników ,kibiców za doping na trasie .

 5. Stanislaw Wójcik

  Z Markiem S. biegac , to naprawdę wyzwanie.To biegacz z najwyższej polki.na Bledowskiej trasie jest i bedzie nie do pokonania .Marek jest przy tych swoich osiągnięciach sportowych jednoczesnie skromnym człowiekiem , na którego wszyscy moga liczyc.Dzieli sie z innymi swoim bogatym doświadczeniem i dzięki temu trudny Bledowskiej dystans okazuje sie łatwym do pokonania.Marek sprawił rowniez , ze pokonalem takze pustynny Ramageddon.Dzieki Marek i do zobaczenia na kolejnych zawodach w Bledowie i Rancore w Myslenicach .