dycha_spadajacych_lisci_bieganie_aktywna_dabrowa_start_zawody_sportowe

III Dycha Spadających Liści

Kolejny rok z rzędu spotkaliśmy się jesienią na biegu Dycha Spadających Liści, który był jednocześnie finałem rywalizacji IV Puchar Aktywnych MZUM.pl. 20 września na linii startu ustawili się biegacze, którzy mierzyli się z dystansem 10km oraz zawodnicy Nordic Walikng, którzy mieli przed sobą 6km. Trasa tradycyjnie okrążała Pogorię III a dla biegaczy dodatkowo wydłużona była o 4km w parku Zielona.

Małą tradycją naszych zawodów staje się Biegu Skrzata do udziału w którym zapraszamy najmłodszych biegaczy. Podobnie jak przy wcześniejszych edycjach i teraz na starcie biegu mogliśmy zobaczyć spora liczbę najmłodszych biegaczy. Każdy z nich otrzymał medal i drobne upominki za uczestnictwo.

Zarówno najmłodsi biegacze jak i Ci startujący w głównym biegu mogli skorzystać z profesjonalnej rozgrzewki prowadzonej przez  Lilianę Gaik absolwentkę AWF w Katowicach, instruktorkę fitness oraz trenerkę personalną, a jej uśmiech i pozytywna energia na pewno pomogła urwać cenne sekundy z wyniki.

Na zwycięzców kategorii open kobiet i open mężczyzn czekały ufundowane przez dąbrowski sklep sportowy Urodzeni Biegacze, bony o wartości 400zł, 300zł i 200zł.

Dziękujemy, że byliście z nami!


Bieg
 Kobiety:  Mężczyźni:
1. Grychnik Karolina 0:41:20
2. Kaja Dalewska 00:42:04
3. Wilk Edyta 00:42:50
1. Smędkowski Paweł 0:33:11
2. Formicki Rafał 00:34:41
3. Szmajduk Mariusz 00:35:44
Pełne wyniki: link

Marsz Nordic Walking
 Kobiety: Mężczyźni:
1. Radosz Aleksandra 00:39:56
2. Pala-Skrzypczyk Danuta 00:42:22
3. Michta Magdalena 00:44:03
1. Kłyś Ryszard 00:35:04
2. Schröder Karol 00:35:05
3. Garbat Ryszard 00:39:04
Pełne wyniki: link


Zdjęcia z zawodów

 

Nasz Facebook (Grzegorz Wolski (agrr))[link]


Trasa zawodów:
Bieg – 10km


Nordic Walking – 6km


Wydarzenia towarzyszące:
Fundacji DKMS Polska


Biegając pomagacie sobie, ale w trakcie zawodów będziecie mieli okazję pomóc jeszcze komuś. Przez cały dzień będą z nami Fundacja DKMS Polska.
Pamiętajcie co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród 25 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.
Może ktoś z Was znajdzie swojego bliźniaka genetycznego!

Klub Sportowy Capoeira


W trakcie oczekiwania na podsumowanie zawodów i ogłoszenie wyników zarówno Dychy Spadających Liści jak i całego cyklu Pucharu aktywnych, odbędą się pokazy sztuki walki Capoeira. Swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy Dąbrowskiego Klubu Sportowego. KS Capoeira Dąbrowa Górnicza prowadzi zajęcia dla dzieci od 4 roku życia, młodzieży i dorosłych.
Capoeira jest to wywodząca się z Brazylii bardzo dynamiczna sztuka walki, charakteryzuje się dużym dynamizmem oraz taneczną płynnością.

DOLCEVITA Zrozumieć Cukrzycę


Podczas biegu będzie z nami też projekt społeczny Dolcevita – zrozumieć cukrzyce. Założyciele tej akcji przyjęli za swój cel szeroko pojęta edukację zdrowotną. Dbają o to aby świadomość ludzi na temat cukrzycy i związanych z nią szeregiem schorzeń towarzyszących była coraz większa.
Wolontariusze zmierzą wszystkim chętnym poziom cukru, udzielą porad medycznych ale też rozwieją Wasze wszystkie wątpliwości związane z cukrzycą i tym jak możemy się przed nią chronić..


Rejestracja:

Rejestracja elektroniczna dostępna tutaj kliknij

Regulamin Zawodów:

Regulamin dostępny tutaj kliknij.

 


Partnerzy wspierający Dychę Spadających Liści:

Pamiętajcie, że wszystkie nasze imprezy nie mogły by się odbyć gdyby nie aktywne wsparcie naszych sponsorów, partnerów i przyjaciół.

partnerzy-07
logo_UM_236x130
partnerzy-05
partnerzy-01
partnerzy-03
partnerzy-16
logo_optocom_236x130
urodzeni_biegacze_236x130


Plakat:


Plakat wykonało dla nas studio projektowe agrr