Przez wiele lat każdy z Nas gdzieś biegał, jeździł, pływał i robił wiele innych ciekawych rzeczy. Czasami brakowało towarzysza do tych szalonych wypraw i wycieczek. Powoli nasz krąg znajomych zacieśniał się. Któregoś dnia w luźnej rozmowie zaczęły padać propozycje wspólnych treningów, wyjazdów na zawody i pomysłów na to żeby aktywnie spędzić czas nie koniecznie przed telewizorem z pilotem w ręku ;-).

Biorąc udział w różnych imprezach sportowych obserwowaliśmy jak to się robi i każdy z Nas zbierał doświadczenia nie tylko jako zawodnik, ale również jako potencjalny organizator zawodów. Przychodziły różne pomysły na formy zawodów jakie chcielibyśmy zorganizować. Ale żeby je zrobić trzeba albo być w jakiejś organizacji, klubie stowarzyszeniu itd. Przyszedł nam pomysł aby założyć własne stowarzyszenie rekreacyjno-sportowe. Padały różne propozycje na nazwę naszej grupy. Po wielkiej burzy mózgów zdecydowaliśmy się na nazwę „Aktywna Dąbrowa”. Chcieliśmy, żeby nazwa nawiązywała też do miejsca w jakim mieszkamy, pracujemy i odpoczywamy. Czekała  nas jeszcze mała batalia biurokratyczna… W końcu po kilku problemach formalnych udało się zakończyć rejestrację 06.06.2011 w Krajowym Rejestrze Sądowym. I oto jesteśmy – Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Aktywna Dąbrowa.

Naszym celem jest aktywny wypoczynek, rekreacja, zajęcia sportowe, udział w różnych zawodach sportowych oraz organizowanie ich. Chcemy pokazać innym jak można czynnie wypoczywać z korzyścią dla swojego zdrowia, a także rodziny!

Posiadamy wieloletnie doświadczenie zawodnicze. W naszym gronie mamy absolwentów AWF, menadżera sportu, instruktorów sportu, ludzi którzy mają pasję i chęć działania. Chcemy organizować, zajęcia rekreacyjne oraz zawody sportowe i imprezy rekreacyjno-sportowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.