Dlaczego warto biegać?

Bieganie jest dla każdego kto znajdzie w sobie siłę i motywację aby przezwyciężyć swoje słabości. Dla wciąż niezdecydowanych mamy garść powodów aby zacząć biegać a dla tych biegających kilka słów motywacji aby zacząć startować w zawodach biegowych.

Motywacja dla pań:

 • Biegaj, jeśli jesteś blondynką. Twoja skóra jest delikatniejsza, mając jasne włosy i jasną karnację masz większą skłonność do rozstępów. Biegając zwiększa się przyrost włókien kolagenowych oraz wzmacniasz budowę skóry.
 • Biegaj, jeśli chcesz walczyć z cellulitem. Przez słabe oczyszczanie organizmu z toksyn. Biegając polepszasz krążenie i pracę układu limfatycznego, a to on odpowiada za wydalanie toksycznych substancji.
 • Mając niskie ciśnienie i żeby obudzić się musisz wypić dwie kawy? Zakwaszasz kawą organizm, a to powoduje szybsze starzenie się i zwiększa się tendencja zatrzymywania wody w organizmie, inaczej opuchnięcia. Biegając poprawisz krążenie.
 • Jeśli chcesz schudnąć – BIEGAJ. Ubierając się, wychodząc z domu i biegając w ciągu godziny palisz około 500-650 kcal. Na początku nie musisz biegać godzinę, ale musisz pamiętać, że bieg poniżej 30 min nie odchudza. Wzmocnisz organizm, pomoże zwalczyć stres czy też dotlenia. Organizm zaczyna spalać tankę tłuszczową przy wysiłku powyżej 30 minut. Jest to najprostszy sposób na szczupłą sylwetkę.
 • Chcesz mieć ładne nogi, brzuch i pośladki – BIEGAJ. Obejrzyj zawody lekkoatletyczne, zobaczysz jak wyglądają zawodniczki. Biegając trzy razy w tygodniu zobaczysz już efekty po trzech tygodniach.
 • Jesteś łasuchem? – BIEGAJ. Biegając nie musisz odmawiać sobie wszystkiego co lubisz jeść. Wystarczy to kontrolować i biegać, a nie musisz się katować dietami.
Motywacja dla panów:

run4fit_aktywna_dabrowa_dlaczego_warto_biegac2

 • Żyjesz w stresie? – BIEGAJ. Zbyt dużo spędzamy czasu teraz przed komputerem, za kierownicą, denerwujemy się, a stres psychiczny nie ma ujścia fizycznego. Biegając odreagowujesz go, zapewni Ci to spokojny sen, dobrą sylwetkę, polepszy zdolność rozwiązywania problemów i zwalczania depresji.
 • Jeśli palisz lub stres rozładowujesz wieczorem kilkoma drinkami – BIEGAJ. Według najnowszych badań biegacze mają 50% szans więcej na pokonanie nałogów.
 • Jeśli w Twojej rodzinie chorował na raka lub miał problemy z sercem – BIEGAJ. Jesteś w grupie podwyższonego ryzyka i powinieneś regularnie badać się i dbać o swoją odporność. Bieganie to najprostszy sposób.
 • Chcesz mieć sześciopak na brzuchu – BIEGAJ. Poprawiając kondycję poprawiasz regenerację mięśni po wysiłku, również tym na  siłowni. A to w trakcie snu i regeneracji mięśnie rosną, a nie jak się potocznie uważa podczas wysiłku.
 • Skończyłeś 30 lat – BIEGAJ. Po trzydziestce zaczyna się spadek siły, wydolności oddechowej i tempa przemiany materii. Będąc szczupłym mężczyzną przed czterdziestką, który biega trzy razy w tygodniu z reguły jest dwa razy sprawniejszy od rówieśnika nie uprawiającego sportu.
 • Jeśli chcesz uprawiać seks do późnej starości – BIEGAJ. Lekarze twierdzą, że najwięcej zmian odpowiedzialnych za starzenie się jest utrata kondycji i elastyczności naczyń krwionośnych. W badaniach stwierdzono, że po 9 miesiącach treningu wytrzymałościowego wydolność serca i elastyczność naczyń u mężczyzn w wieku 62-70 poprawiła się o 25%.
Dlaczego warto wystartować w zawodach?

run4fit_aktywna_dabrowa_dlaczego_warto_biegac3

DODATKOWA MOTYWACJA
Bieganie bez określonego celu, dla przyjemności jest fajne. Ale z czasem może zabraknąć zapału, wkrada się rutyna. Planowanie startów, realizowanie planu treningowego z pewnością temu zapobiegnie.

ATMOSFERA
Nie do opisania! Trzeba to przeżyć, choć raz. Doping kibiców, atmosfera, wspaniałe nowo poznane osoby, adrenalina. Tak naprawdę dopiero na zawodach można się dowiedzieć na co nas stać. Rywalizacja z innymi wyzwoli w nas takie siły, o istnieniu których nie mieliśmy pojęcia.

RYWALIZACJA
Niby są osoby, które twierdzą, że nie mają żyłki rywalizacji, ale… wygrywanie z innymi jest fajne.  Zwłaszcza z kimś, kto przybiegał przed nami na poprzednich zawodach. Obserwowanie własnych postępów – także w kontekście wyników innych – daje mnóstwo satysfakcji.

ZADOWOLENIE
Każdy kto biega, zna to uczucie po wysiłku, kiedy jest błogo; czujemy się szczęśliwi.  A gdyby Wam ktoś powiedział, że po ukończeniu zawodów te doznania mogą być znacznie silniejsze? Nie zaryzykowalibyście?

PASJA
Dla wielu, którzy choć raz wystartują, to początek pasji. Pasji na całe życie. I nie ważne, ile razy w roku się startuje. Istotne, że czeka się na kolejne starty. Analizuje wyniki, przegląda zdjęcia z imprez. Nawet jeśli po maratonie myśli się: „Nigdy więcej”… i tak, najpóźniej na drugi dzień, planuje się udział w kolejnych zawodach.

Zapewne każdy, kto łyknął bakcyla, mógłby tu jeszcze dodać coś od siebie.  A więc nie zwlekajmy!  Szkoda czasu na wahanie. Startujmy! Biegnijmy ku szczęściu 😀

 

run4fit_aktywna_dabrowa_link
unia-01-01-01